Rap 4 Life

Dla każdego kto kocha tą muzykę

  • Nie jesteś zalogowany.
  • Polecamy: Moda

Ogłoszenie

Wszelkich odwiedzających prosimy o rejestrację, częste odwiedzanie naszego forum ! oraz zapraszamy do ,, Przywitaj się "


#1 2014-01-04 20:19:39

 Infoodbooga

Administrator

11984026
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2012-11-05
Posty: 937
Punktów :   
WWW

Wywiad z Kafarem (Dixon37)


Wywiad z dnia 19.04.2012r.

http://rapportal.pl/wp-content/uploads/2013/11/kafar4871.jpg


Siemano. Co słychać?
Kafar: Siemanko, dziękuję, wszystko zgodnie z planem zarówno w temacie życiowym jak i stricte rapowym.

Mimo, że sporo lat już jesteście na hip hopowej scenie, to wciąż pojawiają się komentarze typu: „od czego pochodzi nazwa „DIXON 37?”

Kafar : Tak, to prawda przez te naście lat słyszałem już wszystkie możliwe opcje powstania nazwy DIXON37 hehehe a prawda jest taka, że nazwa ewoluowała przez jakiś czas od słowa „DIBSZE” naszej dawnej małolackiej rozkminki blantowej icon smile Rapportal Polskiego Podziemia: Wywiad z Kafarem (Dixon37) resztę przeczytacie w kolejnej odpowiedzi, bo te dwa pytania łączą się ze sobą…

Kiedy i w jakich okolicznościach powstała ekipa Dixon 37?
Kafar : Jeśli chodzi o samą ekipę to pod tą nazwą istnieje od 1999 roku. Jak napisałem w ostatnim pytaniu nazwa zmieniała się aż powstała ekipa „DIXON”, w której skład wchodziły osoby związane mniej lub bardziej z Warszawskim Ursynowem. W tym czasie na Mokotowie była ekipa „37″ i jak już wszyscy się domyślają dzisiejsza banda jest kolektywem tych dwóch grup. Oczywiście część znała się dużo, dużo wcześniej przed rokiem 99, chodzili razem do szkół a niektórzy nawet przedszkoli. Kolejne lata scementowały naszą przyjaźń z ludźmi, którzy wciąż czują się integralną częścią ekipy, wielu ludzi odeszło z własnego wyboru bądź nie całkiem, bo jak to zwykle bywa kiedy tworzy się coś wartościowego to zawsze przyciąga mendy i bezkręgowców ale na nich nie będziemy tu tracić Waszego czasu… BSNT a reszta niech się zrywa i mąci gdzie indziej… OZNZ…



Czy wcześniej, przed powstaniem ekipy Dixon 37 już coś próbowałeś nagrywać?
Kafar : Dobrze to nazwałeś, tak, „próbowałem” nagrywać, ale były to raczej nagrywki domowe, które nie trafiały do szerszej grupy słuchaczy, nie żałuję ich jednak, bo teraz doceniam to, że mogę nagrywać w lepszych warunkach, szczególnie, że Staszy u którego nagraliśmy „Lot na całe życie” i u którego nagrywamy teraz „OZNZ” bardzo dużo mnie a raczej nas nauczył. Gdyby jeszcze nie walił tak często w kuźkę i nie przekładał terminów i odbierał kurwaaaaaaaa telefon jak się do Niego napiera to byłoby idealnie HAHAHAHAH pozdrówki Stasiu, elodix.

Wiadomo, że pierwszego razu się nie zapomina. Czy pamiętasz dokładnie kiedy napisałeś pierwszą zwrotkę, pierwszy tekst?
Kafar : Pamiętam tylko, że to były jakieś teksty w podstawówce, ale to sam wiesz ile mieliśmy wtedy w głowie, jakieś pierdoły o lekcjach, graniu w piłkę i dissy na nauczycieli mimo, że nikt nie wiedział wtedy co to w ogóle jest diss hehehe. W liceum było to już bardziej przemyślane i tak trwa do dziś…

W internecie jest informacja, że należysz do projektu „Projekt Zemsty” (Zemsty Nadejdzie Czas). Szykuje się coś konkretnego?
Kafar : Wiesz co, sam projekt jest bardzo konkretny, bo mimo tego, że sam nie znałem zamordowanego Chłopaka to jednoczę się w bólu z Jego Rodziną i Przyjaciółmi i w nienawiści do Jego oprawców. Mam nadzieję, że Chłopaki w hołdzie zamordowanemu zrobią konkretny materiał na którym również pojawią się moje wersy…



Kilka lat minęło, ale warto spytać także o pierwszą Waszą wspólną płytę pt. „Lot na całe życie”. Jak z przebiegu lat wspominasz czas spędzony przy jej nagrywaniu?
Kafar : To były zajebiste chwile, czystej rapowej zajawki. Prócz rapu i melanżu niewiele nas wtedy interesowało. Szczerość, szczerość, szczerość tak mogę zdefiniować ten materiał. Czasem zamykaliśmy się i pracowaliśmy 8 godzin by na następny dzień spić Staszka do nieprzytomności i tyle było roboty hahaha. Piękne dni bez dwóch zdań, dziękuję wszystkim za to, że mogłem i mogę być tego częścią, dix37 na zawsze!

Wstępnie Wasza druga płyta Dixon 37 miała się ukazać na wiosnętego roku, lecz z tego co wiem jej premiera to druga połowa 2012 roku. Nasuwa się pytanie: kiedy wreszcie ta płyta?
Kafar : Tak to już niestety bywa, trochę to nasza wina, trochę zależy to od innych osób, ale myślę, że wrzesień tego roku przywita wszystkich miłośników dobrego, prawdziwego rapu płytą „OZNZ-OD ZAWSZE NA ZAWSZE”, także czekajcie jeszcze „chwilę” bo naprawdę warto. Chcemy Wam dać 100% zajawki tak jak to było przy pierwszej płycie a nie wypuszczać coś z czego nie jesteśmy zadowoleni lub pod czym się nie podpiszemy, nikt się nie zawiedzie, obiecuję!!!

Czy klimat na płycie „Od zawsze na zawsze” będzie inny od tego na krążku „Lot na całe życie”?
Kafar : Będzie dokładnie taki jak na pierwszej – SZCZEROŚĆ, PRAWDA I 100% ZAJAWKA !!!

Jestem pewien, że jeszcze nie zdradzisz listy gości na album „OZNZ”, ale czy będzie ich porównywalnie tylu co na poprzedniej płycie?
Kafar : Będą zarówno goście z pierwszej płyty jak i „nowi” ale w tym temacie jak sam wspomniałeś nic więcej teraz powiedzieć nie mogę…



Wasz kawałek pt. „Szukaj tego” znajdziemy na projekcie „Drużyna Mistrzów”. Co sądzicie o tego typu inicjatywach?
Kafar : Nasza obecność na tym projekcie jest świadectwem co o takich akcjach myślimy. Zawsze popieraliśmy, popieramy i będziemy popierali osoby, które chcą pomóc innym, którzy tej pomocy potrzebują. Zagraliśmy mnóstwo koncertów charytatywnych, braliśmy udział w aukcjach, teraz dograliśmy się do Drużyny Mistrzów, 14ego kwietnia lecimy pogadać z „chłopakami po przejściach”, zagrać parę kawałków, posłuchać co sami mają nam do powiedzenia bądź nawinięcia, także popieramy w 100% !!!

Ostatnio mogliśmy usłyszeć Twoje zwrotki na płycie DdkRPK, czy HZOP. Gdzie jeszcze znajdziemy Cię na gościnie?
Kafar : Oj dużo tego będzie, ale to już musiałbyś się zapytać ludzi do których się dogrywam czy życzą sobie żeby takie informacje były w necie przed wyjściem ich płyty bądź chociaż zapowiedzi, powiem tylko tyle, że zawsze będę wspierał podziemie i jak czymś się jaram to z przyjemnością dogrywam swoje 16stki.

Czy pomijając wspólną płytę Dixon 37 planujesz z kimś w duecie nagrać płytę, a może pierwsza solówka?
Kafar : Wiesz jak jest, planów milion, ale nie wiadomo co tak naprawdę uda się w najbliższym czasie zrobić. Jeśli chodzi o solo, bo to też „gorący temat internetowy” hehehe to już zacząłem je nagrywać, na razie spokojnie mam 5 kawałków i ciągle piszę kolejne zwrotki, ale priorytetem bez dwóch zdań jest w tej chwili „OZNZ”. Na bank chcemy też z Restem nagrać wspólną płytę, bo od zawsze mieliśmy bardzo podobny zamysł na to co chcemy robić.

Kupujesz rapowe krążki?
Kafar : Tak, ale tylko polskich ekip…

Ostatnio na facebooku powstał fp Kafar Dixon 37. Czy jest to Twój oficjalny profil?
Kafar : Nie wiem kto się za tym kryje, ale nie mam ciśnienia, bo nie ma mnie na tym portalu choć uważam, że pełni zajebistą rolę jeśli chodzi o promocję i przepływ informacji. Jednak tylu debili co zamieniło swoje życie na facebooka skutecznie mnie odstrasza,(tak to o tobie…)

Prowadzicie swoją linię odzieżową „TrzySiedem”. Kto zajmuje się projektami na te ubrania?
Kafar : Linia nazywa się D37, projekty przysyłają ludzie z całej Polski do czego gorąco namawiam – kafardix37@gmail.com - najlepsze pomysły są wykorzystywane i nagradzane oczywiście !!!

Dzięki, że znalazłeś czas na wywiad do naszego cyklu „RAPPORTAL POLSKIEGO PODZIEMIA”. Powodzenia i pozdrówka, także dla pozostałych chłopaków z ekipy Dix37!

Kafar : To ja dziękuję. WIĘCEJ DOBREGO RAPU NA OSIEDLACH !!! DIX37OZNZ…


Znasz to uczucie? kiedy jeszcze raz chcesz poczuć się wolny...

http://25.media.tumblr.com/1ce27c3de1ae82fbe763deb97063745a/tumblr_mx5hi22N7o1rij5qio1_400.gif

Offline

 
tekst
alternatywny
tekst
alternatywny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Mechernich A CoruĂąa Okna z Polski hotel spa na weekend w Ciechocinku