Rap 4 Life

Dla każdego kto kocha tą muzykę

Ogłoszenie

Wszelkich odwiedzających prosimy o rejestrację, częste odwiedzanie naszego forum ! oraz zapraszamy do ,, Przywitaj się "


#1 2013-07-07 22:03:24

 GIX

Użytkownik

39192229
Zarejestrowany: 2013-06-16
Posty: 90
Punktów :   

MC LBN-Moje myśli

MC LBN-Moje myśli

Codziennie błądzę po świecie myślami
i marnuje swe życie wieczorami.
Zastanawiając się czy kiedyś myśli ogarnę
Bo chyba nigdy nie przestanę.
Czy w ogóle w tej rzeczywistości głowę skinę
A może kiedyś w życiu złapię się za linę.
Czy wchodząc po tej linię spadnę
i czy to będzie może rozsądne.
Narazie to tylko są moje myśli
i z moich wersów musisz się domyślić.
Ale pamiętaj o tym,że to może zrobię
ale se wtedy w życiu naskrobię.
Więc tylko rozmyślam cały czas o tym
i to jest mój tylko prototyp.
Lecz pojawiają mi się moje myśli stworzone
ale to będzie na zawszę stracone.

Oceniajcie .Wszelkie krytyki będę brał pod uwagę

Ostatnio edytowany przez MC LBN (2013-07-08 13:38:29)

Offline

 

#2 2013-07-07 22:52:15

Pikasso

Moderator i Tekściarz                 K.1 Winner!!

Zarejestrowany: 2012-11-07
Posty: 322
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

Gówno, shit jak by to było na kartce to bym sobie tym dupy nie wytarł, Ty chcesz mnie tym obrazic czy co Chyba powinnienem byc hejterem całkiem dobrze odnajduje sie w tej roli

Dobra młody teraz na powaznie nie powiem że to jest dobre ale tym sie nie przejmuj bo zaczynasz a ja na co zwracam uwage w tekscie to styl oraz przekaz Po 1 staraj sie pisać w maiare równe wersy bo mi troche ciężko sie to czytało ze względu na długosć wersów chcem sie ciebie zapytać o co chodzi z tą "liną" bo z poczatku myslałem bardziej o pęntli na szyje ale potem mówisz że po niej chodzisz. A teraz zrób tak nie pisz nowego tekstu tylko posiedz nad tym dopracuj itp Pozdro czekam na lepszą wersje

Offline

 

#3 2013-07-07 22:57:10

 Streeciarz

Moderator i Tekściarz

Ukryty k*rwa :D
Skąd: Stettin
Zarejestrowany: 2013-02-18
Posty: 128
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

Powiem tak. Lubię się tego czepiać i się do tego przyczepię. Mianowicie ortografia leży, co mnie niestety w chuj odraża od czegokolwiek (sam siebie karcę za błędy ort.) chyba, że tekst jest naprawdę dobry i mam to w dupie bo sam temat i przekaz wciska w fotel (krzesło... w moim przypadku).
Co do rymów? Cóż powiem szczerze iż się nie za bardzo chcę wypowiadać bo moje są tak samo tragiczne jak te . Chociaż inni pewnie powiedzą mi, że nie jest źle ale ja naprawdę nie doceniam nigdy swojej pracy w Twoim przypadku powiem, że za dużo czasownikowych. Rzekłbym nawet, że około 75% samego tekstu, co dla mnie jest za dużo.
Wreszcie widzę 16 wersów WRESZCIE bo dotychczas było z tym słabo to jest na pewno na plus. Co jeszcze? Hmm.... Nie wiem kurwa nie jestem krytykiem, tylko hejterem :<.

@UP

Taaak z tą liną to całkiem ciekawa sprawa . Może chodzi o to, że koleś się wiesz ale jednak stwierdza, że po niej wejdzie? Wróć... Hejt incomming - out.
Yo!

Ostatnio edytowany przez Streeciarz (2013-07-07 23:00:00)

Offline

 

#4 2013-07-08 08:59:17

 Ermess

Użytkownik

Skąd: Płock
Zarejestrowany: 2013-02-24
Posty: 110
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

A ja najbardziej czepnę się rymów, bo według mnie to jest najważniejsze na początku w pisaniu tekstów.

po 1. na końcu wersów nie używaj ŻADNYCH czasowników. Mówię, na końcu bo na razie tylko tam masz rymy ale powinno się całkowicie czasowników w rymach unikać. Już o tym wspominałem i chyba lepiej niż ostatnio pod tym względem ale nadal są obecne te czasowniki więc następnym razem najlepiej jakby wgl ich nie było w rymach. A.... no i najlepiej też staraj się przymiotników unikać bo rymy typu "stworzone-stracone" są rymami chujowymi bo tak jak czasowników można wymyślić ich nieskończoną ilość. Jeśli już używasz przymiotnika (lub w gorszym wypadku czasownika) to drugi rym musi być czymś innym (np. rzeczownikiem).

po 2. widzę że za często gubisz rymy. Patrzysz tylko na to czy mają taką samą końcówkę, a nie patrzysz jak one ze sobą współgrają. Przykłady: ogarnę-przestanę; spadnę-rozsądne (to jest totalnie niebrzmiące).

po 3. jeden rym Ci się w miarę udał ale nie wiem czy przypadkiem czy specjalnie. "czas o tym - prototyp". Nie wiem czy tutaj chciałeś zrymować do samego słowa "tym" czy do całości tak jak napisałem ale taki rym jest spoko i najlepiej jakbyś całość takimi rymami pisał a nie prostymi.
A... i dla przykładu może Ci powiem o co chodzi z rymami prostymi i tymi drugimi

Proste to, ogólnie mówią, takie rymy które mają taką samą końcówkę (np. dzbanek -poranek; drukarka -niszczarka itd.)

A te drugie rymy (nie wiem jak się zwą ) polegają na tym że mimo że mają trochę inną końcówkę to brzmią podobnie (np. wiem że - wszędzie; zawsze - kapsle). I często z tymi rymami trzeba uważać bo najlepiej to całymi wersami się sprawdza czy do siebie pasują, bo jak są tak pojedynczo to wiele osób nie widzi w nich rymu ale chodzi o to żeby wszystko ładnie brzmiało przy nawijce więc rymy muszą z wersami też współgrać

Offline

 

#5 2013-07-08 10:20:33

 Infoodbooga

Administrator

11984026
Skąd: Polska
Zarejestrowany: 2012-11-05
Posty: 937
Punktów :   
WWW

Re: MC LBN-Moje myśli

Ermess napisał:

po 3. jeden rym Ci się w miarę udał ale nie wiem czy przypadkiem czy specjalnie. "czas o tym - prototyp". Nie wiem czy tutaj chciałeś zrymować do samego słowa "tym" czy do całości tak jak napisałem ale taki rym jest spoko i najlepiej jakbyś całość takimi rymami pisał a nie prostymi.
A... i dla przykładu może Ci powiem o co chodzi z rymami prostymi i tymi drugimi

Proste to, ogólnie mówią, takie rymy które mają taką samą końcówkę (np. dzbanek -poranek; drukarka -niszczarka itd.)

A te drugie rymy (nie wiem jak się zwą ) polegają na tym że mimo że mają trochę inną końcówkę to brzmią podobnie (np. wiem że - wszędzie; zawsze - kapsle). I często z tymi rymami trzeba uważać bo najlepiej to całymi wersami się sprawdza czy do siebie pasują, bo jak są tak pojedynczo to wiele osób nie widzi w nich rymu ale chodzi o to żeby wszystko ładnie brzmiało przy nawijce więc rymy muszą z wersami też współgrać

Tak Ermess mam to samo zdanie na ten temat co ty. i dobrze to złożyłeś, a co do tych rymów to rymy ,, Niedokładne " ( zawsze - kapsle )

Młody chyba ci muszę jebnąć.. ja ci dożywotnio nie będę tłumaczył czego masz unikać...
i jakich rymów używać. popraw sie !


Znasz to uczucie? kiedy jeszcze raz chcesz poczuć się wolny...

http://25.media.tumblr.com/1ce27c3de1ae82fbe763deb97063745a/tumblr_mx5hi22N7o1rij5qio1_400.gif

Offline

 

#6 2013-07-08 12:45:15

 GIX

Użytkownik

39192229
Zarejestrowany: 2013-06-16
Posty: 90
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

Wojtan napisał:

Ermess napisał:

po 3. jeden rym Ci się w miarę udał ale nie wiem czy przypadkiem czy specjalnie. "czas o tym - prototyp". Nie wiem czy tutaj chciałeś zrymować do samego słowa "tym" czy do całości tak jak napisałem ale taki rym jest spoko i najlepiej jakbyś całość takimi rymami pisał a nie prostymi.
A... i dla przykładu może Ci powiem o co chodzi z rymami prostymi i tymi drugimi

Proste to, ogólnie mówią, takie rymy które mają taką samą końcówkę (np. dzbanek -poranek; drukarka -niszczarka itd.)

A te drugie rymy (nie wiem jak się zwą ) polegają na tym że mimo że mają trochę inną końcówkę to brzmią podobnie (np. wiem że - wszędzie; zawsze - kapsle). I często z tymi rymami trzeba uważać bo najlepiej to całymi wersami się sprawdza czy do siebie pasują, bo jak są tak pojedynczo to wiele osób nie widzi w nich rymu ale chodzi o to żeby wszystko ładnie brzmiało przy nawijce więc rymy muszą z wersami też współgrać

Tak Ermess mam to samo zdanie na ten temat co ty. i dobrze to złożyłeś, a co do tych rymów to rymy ,, Niedokładne " ( zawsze - kapsle )

Młody chyba ci muszę jebnąć.. ja ci dożywotnio nie będę tłumaczył czego masz unikać...
i jakich rymów używać. popraw sie !

Tak wiem,wiem.Ale to są początki :3

Pikasso napisał:

Gówno, shit jak by to było na kartce to bym sobie tym dupy nie wytarł, Ty chcesz mnie tym obrazic czy co Chyba powinnienem byc hejterem całkiem dobrze odnajduje sie w tej roli

Dobra młody teraz na powaznie nie powiem że to jest dobre ale tym sie nie przejmuj bo zaczynasz a ja na co zwracam uwage w tekscie to styl oraz przekaz Po 1 staraj sie pisać w maiare równe wersy bo mi troche ciężko sie to czytało ze względu na długosć wersów chcem sie ciebie zapytać o co chodzi z tą "liną" bo z poczatku myslałem bardziej o pęntli na szyje ale potem mówisz że po niej chodzisz. A teraz zrób tak nie pisz nowego tekstu tylko posiedz nad tym dopracuj itp Pozdro czekam na lepszą wersje

To kolega Streeciarz ci napisał prawię poprawną przenośnię.PZDR

Streeciarz napisał:

Powiem tak. Lubię się tego czepiać i się do tego przyczepię. Mianowicie ortografia leży, co mnie niestety w chuj odraża od czegokolwiek (sam siebie karcę za błędy ort.) chyba, że tekst jest naprawdę dobry i mam to w dupie bo sam temat i przekaz wciska w fotel (krzesło... w moim przypadku).
Co do rymów? Cóż powiem szczerze iż się nie za bardzo chcę wypowiadać bo moje są tak samo tragiczne jak te . Chociaż inni pewnie powiedzą mi, że nie jest źle ale ja naprawdę nie doceniam nigdy swojej pracy w Twoim przypadku powiem, że za dużo czasownikowych. Rzekłbym nawet, że około 75% samego tekstu, co dla mnie jest za dużo.
Wreszcie widzę 16 wersów WRESZCIE bo dotychczas było z tym słabo to jest na pewno na plus. Co jeszcze? Hmm.... Nie wiem kurwa nie jestem krytykiem, tylko hejterem :<.

@UP

Taaak z tą liną to całkiem ciekawa sprawa . Może chodzi o to, że koleś się wiesz ale jednak stwierdza, że po niej wejdzie? Wróć... Hejt incomming - out.
Yo!

Tak masz rację,o taki sens z tą "liną" prawie mi chodziło .A nie rozumiem cię z tą ortografią?.Przecież piszę poprawnie wyrazy i mi nie podkreśla(czerwoną kreską),więc nie wiem :].PZDR

Ostatnio edytowany przez MC LBN (2013-07-08 12:58:50)

Offline

 

#7 2013-07-08 13:17:25

 Streeciarz

Moderator i Tekściarz

Ukryty k*rwa :D
Skąd: Stettin
Zarejestrowany: 2013-02-18
Posty: 128
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

MC LBN napisał:

Tak masz rację,o taki sens z tą "liną" prawie mi chodziło .A nie rozumiem cię z tą ortografią?.Przecież piszę poprawnie wyrazy i mi nie podkreśla(czerwoną kreską),więc nie wiem :].PZDR

Chodzi mi o drobne rzeczy typu: błądze (błądzę), przestane (przestanę) takie drobne literówki , które nie psują efektu a mi się cholernie rzucają w oczy u każdego .

MC LBN napisał:

Tak wiem,wiem.Ale to są początki :3

Początki początkami ale powiem szczerze, że jeżeli tego sobie nie wpoisz od początku później będziesz tego używał co raz częściej i będziesz popełniał te same błędy.
Pozdrawiam!

Ostatnio edytowany przez Streeciarz (2013-07-08 13:19:47)

Offline

 

#8 2013-07-08 13:25:00

 GIX

Użytkownik

39192229
Zarejestrowany: 2013-06-16
Posty: 90
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

Streeciarz napisał:

MC LBN napisał:

Tak masz rację,o taki sens z tą "liną" prawie mi chodziło .A nie rozumiem cię z tą ortografią?.Przecież piszę poprawnie wyrazy i mi nie podkreśla(czerwoną kreską),więc nie wiem :].PZDR

Chodzi mi o drobne rzeczy typu: błądze (błądzę), przestane (przestanę) takie drobne literówki , które nie psują efektu a mi się cholernie rzucają w oczy u każdego .

MC LBN napisał:

Tak wiem,wiem.Ale to są początki :3

Początki początkami ale powiem szczerze, że jeżeli tego sobie nie wpoisz od początku później będziesz tego używał co raz częściej i będziesz popełniał te same błędy.
Pozdrawiam!

Okej już rozumiem :]

Offline

 

#9 2013-07-08 14:19:31

Pikasso

Moderator i Tekściarz                 K.1 Winner!!

Zarejestrowany: 2012-11-07
Posty: 322
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

Młody chyba ci muszę jebnąć.. ja ci dożywotnio nie będę tłumaczył czego masz unikać...
i jakich rymów używać. popraw sie !

Jakbyś sam nie pamiętał jakie miałeś początki ;] Z reguły u niego nie ma co patrzeć na rymy bo na 16 wpadnią może 2 dobre musi pracowac to tyle

p.s Ale z nich hejterzy, nie LBN?  ( nie odpisywac typu nie jesteśmy itp dla żartu to powiedziałem i wiadomo jaka jest prawda ;] )

Offline

 

#10 2013-07-10 20:53:52

 GIX

Użytkownik

39192229
Zarejestrowany: 2013-06-16
Posty: 90
Punktów :   

Re: MC LBN-Moje myśli

rozumiem cię .Hejterzy wyjątkowi :3

Offline

 
tekst
alternatywny
tekst
alternatywny

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
Lodging Gabicce Mare zaręczyny w spa Ciechocinek Serwis komputerowy pruszków soda kaustyczna wrocław